Vazhdojnë pasgoditjet, dy lëkundje tërmeti me epiqendër në Burrel

Vazhdojnë pasgoditjet, dy lëkundje tërmeti me epiqendër në Burrel

1673819377_WhatsAppImage20230115at10.48.53PM.jpeg

Mëngjesin e sotëm dy lëkundje të njëpasnjëshme janë ndjerë në disa qytete të vendit. Epiqendra e tërmetit, ka qenë në Burrel. Tërmeti i parë me magnitudë 3.1 ballë të shkallës Rihter dhe thellësi 2 km, e kishte epiqendrën 11 km larg qytetit të Burrelit.

Ndërsa tre minuta më vonë, një tjetër lëkundje me të njëjtën thellësi dhe epiqendër është regjistruar në Burrel. Magnituda e tij ka qenë 2.6 ballë. Ndërkohë mendohet se këto janë pasgoditje që kanë pasuar tërmetin e mbrëmshëm me magnitudë 4.7 ballë të shkallës Rihter.


Lajmi kryesor:

Tërmeti me epiqendër në Klos, 29 shtëpi të dëmtuara, 4 prej tyre në Tiranë! Banorët: E kaluam natën jashtë! Mblidhet shtabi i Emergjencave Civile


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë