Vdekja e minatorit në Bulqizë, arrestohet brigadieri dhe drejtuesi teknik i minierës

Vdekja e minatorit në Bulqizë, arrestohet brigadieri dhe drejtuesi teknik i minierës

Foto ilustruese

Drejtuesi Teknik, Flamur Halili dhe brigadieri Bekim Tançi janë vënë në pranga një ditë pas vdekjes së minatorit në galerinë e kromit në Bulqizë.

“Arrestimi i tyre u bë pasi, nuk kanë marrë masa për sigurinë dhe mbrojtjen e punonjësve si dhe nuk kanë ushtruar kontrolle për të siguruar vendin e punës”, bën të ditur policia.

Aksidenti i rëndë u shënua pasditen e së hënës në galerinë nr 16, zona e parë e shfrytëzimit të kromit. Zjarrmëtari 52 vjeçar Kujtim Lili nga Klosi vdiq si pasojë e shpërthimit, teksa kryente procesin e vendosjes së minave në front.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Teoria e budallallëkut/ Përse duhet të kemi më shumë frikë budallenjtë, se sa horrat

Teoria e budallallëkut/ Përse duhet të kemi më shumë frikë budallenjtë, se sa horrat