Vdiq gjatë pushimeve në Dhërmi, historia e studentit anglez të fizikës që kaloi ditët e fundit të jetës në Shqipëri! Flasin miqtë e tij

Vdiq gjatë pushimeve në Dhërmi, historia e studentit anglez të fizikës që kaloi ditët e fundit të jetës në Shqipëri! Flasin miqtë e tij

I riu Zohar Dean Collins që ndërroi jetë

Një student hebre nga Londra, i cili “gjithmonë kishte një buzëqeshje në fytyrën e tij” ka ndërruar jetë gjatë pushimeve në Shqipëri.

Kështu shkruajnë mediat britanike, për të riun Zohar Dean Collins, 22 vjeç, i cili vdiq pak ditë më parë në Dhërmi pasi ra nga kati i tretë i hotelit ku po qëndronte.

Studenti i fizikës i Universitetit të Leeds-it kishte udhëtuar me miqtë e tij në Dhërmi, një qytet turistik në rivierën shqiptare, pasi mbaroi vitin e tretë të universitetit, shkruajnë mediat.

Një nga miqtë e tij, i cili e shoqëronte gjatë pushimeve në Shqipëri ka treguar se ka qenë me Collins pikërisht ditën kur ka ndodhur ngjarja.

“Isha me Zoharin në ditën e tij të fundit në këtë planet dhe mund t’ju them me besim se ai ishte i lumtur, plot jetë dhe duke shijuar botën përreth tij si gjithmonë”, ka treguar miku i 22-vjecarit.

Trupi i viktimës, sipas mediave britanike vazhdon të jetë në Shqipëri, ndërsa në internet ka filluar një mbledhje fondesh për të ndihmuar prindërit dhe tre vëllezërit dhe motrat e të riut që të marrin trupin e pajete. Deri tani janë mbledhur 22 mijë paund nga rreth 800 donatorë.

Ndërkohë në një deklaratë, Shoqata e Fizikës së Universitetit të Leeds, ku edhe i riu studionte e kujtoi një “mik të dashur” dhe “anëtar jashtëzakonisht të vlerësuar”.

‘Humbja e Zoharit lë një boshllëk të madh në jetën tonë dhe komiteti nuk do të jetë i njëjtë pa të. Ai ishte shumë i dashur dhe i admiruar dhe ne jemi shumë të trishtuar.’- thanë ata.

“Të gjithë po e kujtojmë Zoharin si njeriun e zgjuar, me shpirt të lirë dhe të ngrohtë. Ai ishte vërtet i veçantë, duke pasur gjithmonë një buzëqeshje në fytyrën e tij dhe duke drejtuar të tjerët.’- thanë miqtë e tij.

Miku Ryan tha se Collins "gjithmonë bënte gjërat që donte, ishte një shpirt i lirë, dhe kjo ishte një nga gjërat që njerëzit donin tek ai".

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • @Lora: 09/06/2022 19:32

  Eshte e mundur Lora kur nje bajge si cobani Gerveni qe ka bere nje hotel si SPLENDOR i le kangjellat nga 70 cm dhe njerezit bien duke ndenjur per qejf

  Përgjigju
 • LORA: 09/06/2022 16:25

  Nuk e besoj dot qe nje 22-vjecar,pa probleme me shendetin, ka rene vete nga kati i trete. Aq me teper student fizike,qe i di mire ligjet e levizjes.

  Përgjigju
  • Riçkodan: 09/06/2022 18:20

   Ke dashur me thene se veproi forca e gravitetit, ligji i pare i njiutonit e lora me lesh te trashe, te thote mire elisa

  • ai cuni: 09/06/2022 17:57

   sa i modh qe je ke folur shume bukur. hahahhaha

  • Elisa: 09/06/2022 17:29

   Ti Lora bajga do jesh me zgjuarsi te papare, njesoj si lideri global

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

12 hetues të BKH përgjuan natë e ditë 2177 telefona gjatë 2022-shit, zero dekonspirim! ‘Ranë në rrjetë’ 160 persona të krimit dhe korrupsionit, zbërthen 313 celularë 

12 hetues të BKH përgjuan natë e ditë 2177 telefona gjatë 2022-shit, zero dekonspirim! ‘Ranë në rrjetë’ 160 persona të krimit dhe korrupsionit, zbërthen 313 celularë