Vdiq si pasojë e aksidentit tragjik në Selanik, rrëqethin prindërit: Shoferi pa ndjenja e bëri engjëll! Udhë të mbarë në skajet e gjithësisë

Vdiq si pasojë e aksidentit tragjik në Selanik, rrëqethin prindërit: Shoferi pa ndjenja e bëri engjëll! Udhë të mbarë në skajet e gjithësisë

Viktima, autori dhe vendngjarja

GREQI- Disa ditë pas ngjarjes tragjike në Selanik ku një i ri me origjinë shqiptare tërhoqi zvarrë një 21-vjeçare duke i shkaktuar vdekjen ka reaguar i ati i viktimës.

Me fjalë që të rrëqethin, i ati i viktimës ka prekur zemrat e të gjithëve duke folur për aksidentin tragjik.

“Një shofer pa ndjenja e bëri fëmijën tim engjëll në parajsë”, -mësohet të ketë thënë ai.

Si ndodhi ngjarja:

Mbrëmjen e 21 nëntorit, 21-vjeçarja greke humbi jetën tragjikisht në saj të nj aksidenti famëkeq me drejtues një 26-vjeçar shqiptar. I riu me origjinë shqiptare, më herët me precedent penal aksidentoi për vdekje studenten e re dhe më pas braktisi vendin e ngjarjes.

Mjaftuan pak orë që i riu të vetëdorëzohej në polici me shenjë pendese ku edhe kërkoi të komunikonte me prindërit e saj. Duke u justifikuar, i riu u shpreh se u largua nga vendi i ngjarjes sepse jetonte në Greqi pa letra dhe më herët kishte pasur dosje në polici. Më tej, autori u shpreh se nëse viktima nuk do kishte tentuar të kalonte rrugën ‘Egnatia’ (aty ku gjeti vdekjen) asgjë nuk do të kishte ndodhur, mjaftonte që e reja të kalonte në vizat e bardha.

Lamtumira mallëngjyese e nënës:

“A jemi një ëndërr e hijes, apo një hije e një ëndrre? Në mjegullat e zeza, bukuria e pafundësisë... Udhët të mbarë shpirti im deri në skajet e gjithësisë...».

Me këto fjalë që ajo publikoi mesditën e së dielës në llogarinë personale në Facebook, nëna e saj i jep lamtumirën 21-vjeçares Emmanuela, e cila u nda nga jeta në orët e mëngjesit, pas një beteje të vështirë që bëri në spitalin Papageorgiou në Selanik!

G.MO/K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • veri: 28/11/2022 01:56

    kalbeni ne burg plehren.....asnje meshire.....

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Juventus nuk njeh turp, Monza e mund në Torino dhe e parakalon në renditje

VIDEO/ Juventus nuk njeh turp, Monza e mund në Torino dhe e parakalon në renditje