Veliaj akuza të rënda Bashës: Mbylle protestën e rrugës së Kombit dhe Astirit në këmbim të 4 vilave, u pasurove bashkë me kunatin

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka akuzuar rëndë kreun e Partisë Demokratike se në këmbim të mbylljes së protestës së Astirit dhe asaj të rrugës së Kombit, Lulzim Basha ka marrë katër vila duke u vënë gjoba biznesmenëve.

I pranishëm në njësinë numër një të Tiranës, Veliaj deklaroi se Basha u vendos gjoba biznesmenëve që të mbyllë gojën dhe në një vit kaq të vështirë ekonomik për shkak të pandemisë, ai dhe kunati i tij, janë pasuruar.

"Kryetari juaj, ai i gjumit, ai që i ngeci sahati sapo u bë me katër vila të reja. Vitin e tërmetit, si ka mundësi? Si ka mundësi vitin që të gjithë shqiptarët o i humbën, o iu dëmtua shtëpia, kryetari i opozitës bëhet me katër vila, me këto gjobat që iu thashë. Gjobë këtij e gjobë atij që t'i mbyllin gojën, një biznesmen thotë po t'i jap çfarë do dhe të bie rehat. I keni vënë re si janë mbyll protestat. U mbyll protesta e rrugës së kombit, ca mori në këmbim, pse heshti? Pse u mbyll protesta e Astirit, ca mori në këmbim, pse heshti?

Pse nuk flet për hallet e njerëzve të thjeshtë, por në çdo debat pazarin e vet. Ku jam në listë, ku është koalicioni, sa është përqindja, si do i marr vilat?

Pra në vitin më të vështirë ekonomik, të gjithë të tjerët kanë mbajtur një peshë, të gjithë të tjerët kanë pasur një vuajtje, të gjithë të tjerët janë tkurrur. Si ka mundësi vetëm kunati i vet i ka shku fitimi përpjetë. Nga vijnë këto para, si shtohet dhjetëfish të ardhurat e një familje duke qenë në opozitë. Këta nuk kanë lidhje me hallet e njerëzve. Këta nuk janë përpjekur një ditë për hallet e njerëzve. Këto katër vite kam qenë këtu çdo muaj, e keni parë ka katër vjet. Do të kthehet për vota, por kur të kthehet për vota do të jetë shumë vonë", deklaroi Veliaj.

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A janë të përballueshme për ju çmimet e produkteve ushqimore?

Komento

Komente

 • meri: 02/10/2020 13:56

  Boll me akuze e kunderakuze,si mund t'i veri gjobe bizneseve opozita ,kur qeverisni ju? Ka dyshime qe ka pasuri te paligjshme por,kjo duhet te verifikohet nga organet kopetente.Z.Veliaj,ti je djal i ri,dhe duhet qe te ndryshosh menyren e te berit politik ,sepse populli eshte i lodhur me kete lloje politik banale...

  Përgjigju
 • Kiu: 02/10/2020 13:39

  luli eshte hajdut dhe palle ajo dihet por edhe ti nuk i le gje mangut. Dmth te dy njelloj jeni super pederasta

  Përgjigju
 • Akrepi: 02/10/2020 12:36

  C'do gje mund te ndodhe , por te akuzosh opozitarin se u paska vendosur gjoba biznesmeneve , ne nje kohe kur celesat e pushtetit i keni ju , me dukeni teresisht bajat . Te tilla propaganda , ne kohe fushate , jane fare pa vend ;Ky eshte nje pseudoarsyetim qe nukse e bejne as axhamite . Edhe ju per Bashen , por edhe Basha per ju mund te kritikoni bemat dhe mosbemat tuaj ne periudha fushate , por kritikat dhe akuzat duhet te jene serioze , dhe te mbeshtetura mbi fakte ; ne te kundert duhet te mbani pergjegjesi per shpifie , respektivisht . Duhet te jeni ju te paret , tju veni fre shpifieve , genjeshtrave e mashtrimeve , thjesht per perfitime politike . Mos vazhdoni te na e shpifni me keto brrockulla .

  Përgjigju
 • tironci: 02/10/2020 11:31

  Po ti o kryetar ku rri me shpi te pazari ne pallat apo te vila te kodra diellit, meqe po fol per lulin duhet te japesh sqarime dhe per veten apo jo??

  Përgjigju
 • Bato: 02/10/2020 07:09

  Luli e ka mbushur kupen ku nuk mban me. Eshte masha kriminale e Familjes Berisha. Shteti duhet te reagoje me urgjence

  Përgjigju
 • Iris: 02/10/2020 03:13

  Z.Veliaj,kini kujdes me deklaratat.Qe Basha ka vila qe duhen shpjeguar kjo dihet,por dhe te japesh nje deklarate te tille pa fakte ne leter ,eshte e rrezikshme pasi mund te perfundosh nen akuze per shpifje.

  Përgjigju
 • xXx: 02/10/2020 00:11

  Kunder kujt ishin protestat?!!!Ishin kunder juve,keshtu i bie qe e keni blere ju Lulushken qe mbylli protestat...

  Përgjigju
  • Vlora: 02/10/2020 09:09

   Ke te drejte, bandat e njohin njëra-tjetrën sepse jane ne biznes bashke! Kur nuk shkon biznesi mire, bej zhurmë ne publik.

 • Zoti veliaj: 01/10/2020 23:04

  Je katandisur nje pinok me hunde te madhe. Je katandisur nje lolo qe spo di nga te marresh, por ji i qete, pergatitu, dosja jote eshte bere mal, mal i larte madje. Kur del me ato kronikat e pergatitura ne tv, dukesh aq qesharak sa po qeshin i madh dhe i vogel. Keto pallavrat e vilave etj etj kemi 30 vjet qe i degjojme, nuk i ha me as qeni ne rruge. Meshirojeno zot kete qenie frymore qe epiteti me i paket qe mund ti vesh eshte ZDROMS I RRAHUR ME KAMZHIK UJI!

  Përgjigju
 • labi: 01/10/2020 22:57

  Cojini ne prokurori Erjon Velija dhe mos na cani me koken me keta plehra. Vini drejtesi per kete ju votuam jo per ti dhene pune oligarkeve dhe oligarket vila Lulit Kunatit Zenit e gjithe qelbesirave qe njohim. E ti degjojme edhe te pellasin nga mengjezi ne mbremje sikur te ishin engjej. Ka sosur durimi

  Përgjigju
 • Kacidhe: 01/10/2020 22:37

  Basha edhte fukara ti e sulmon o Lali meshiroje

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Negociatat për Tiranën e Shkupin: Prapaskenat e një vendimi që është kthyer në reality show