Veliaj: Miratohen së shpejti pagesat për tërmetin

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj pa nga afër zyrat e reja të njësisë bashkiake numër 1 në kryeqytet ku tha se duke nisur nga sot banorët e kësaj njësisë do të mund të marrin shërbim në mjedise shumë herë më të mira. Ndërkaq, kryebashkiaku dha lajmin e mirë për të gjithë ata që janë prekur nga tërmeti. Pas përfundimit të vlerësimit të dosjeve, do të fillojë shumë shpejt pagesa në dorë për dëmet e lehta dhe rindërtimi për banesat e reja. Veliaj tha se vendimi do të miratohet së shpejti në Këshillin Bashkiak dhe më pas qytetarët do ti marrin paratë kesh për meremetimin e dëmeve të shkaktuara nga tërmeti, ndërsa së shpejti do të nisë ndërtimi i shtëpive që janë shembur plotësisht nga tërmeti.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?

Komento

Komente

  • jani: 06/06/2020 00:21

    Prit gomar te mbije bar...

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Bebe Rexha fotografohet krah djalit misterioz në Los Angeles (FOTO)