‘Vëllai i kishte gënjyer’, habit Liami: Qëndrova në koma për një vit e gjysmë, prindërit e mi e morën vesh nga BBV3

‘Vëllai i kishte gënjyer’, habit Liami: Qëndrova në koma për një vit e gjysmë, prindërit e mi e morën vesh nga BBV3

Liam Mandiaro

Ish-banori i BBV3, Liam Mandiaro së fundmi ka qenë i ftuar në 'S’e luan topi',në drejtimin e Erjona Rusit, ka rrëfyer për një aksident që i ka ndodhur para disa vitesh.

Liami tha se ka qëndruar një vit e gjysmë në koma dhe vëllai i tij arriti t’ja mbante të fshehtë familjarëve që jetojnë në Shqipëri duke i gënjyer.

Moderatorja: Çfarë të kujtohet?

Liam Mandiaro: Më kujtohet që më ka ardhur një maune dhe ka marrë makinë para dhe më pas nuk më kujtohet asnjë gjë derisa unë mbas 16 muajsh. 1 vit e gjysmë në koma.

Moderatorja: Një vit e gjysmë në koma dhe familja jote nuk dinte asnjë gjë.

Liam Mandiaro: Këtë pjesë e ka menaxhuar vëllai im aq mirë sa…

Moderatorja: Po si ka mundësi?

Liam Mandiaro: As unë nuk e di, tani që kjo pjesë ka dalë në Top Channel tek BBV3. Ia kam thënë pak Gracianos, por nuk desha ta prekja fare atë temë sepse kisha frikën e prindërve. Nuk dinin asnjë gjë. Tani e morën me aq shumë lehtësi ose nga shoku ose ka kalua shumë kohë. Prindërit e mi thonë si ka mundësi që ne nuk kemi kërkuar më tepër nga vëllai në atë kohë. Vëllai i kishe thënë që ai është në punë me tre turne, nuk flet dot, andej këndej. Tani jam shumë mirë, edhe nga ana mentale jam shumë mirë.

Moderatorja: Çfarë përjetove pas 16 muaj në koma, çfarë mendove?

Liam Mandiaro: E vetmja gjë që mbaj mend është që ishte një buton për të ardhur ndihmë, e kam shtypur, ka ardhur infermierja dhe gjëja e parë që e kam pyetur është sa është ora dhe ku jam. Kur më thanë që ka kaluar një vit e ca që ke qenë në koma, aty kam filluar të qaj, e pastaj është thirrur vëllai, shoqja e vëllait, shoqëria ime. Unë isha njeriu më i lumtur në ato momente që isha gjallë. Kur isha në koma kam dëgjuar vetëm hapa që mund të kenë qenë hapat e infermierëve.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Marshim me valixhe në parlament: Diaspora duhet të votojë

Marshim me valixhe në parlament: Diaspora duhet të votojë