Vendimi i gjykatës për fatin e PD, Berisha kërcënon: Është ‘jetë a vdekje’, Rama të ketë kujdes (Paralajmëron protestën e radhës)

Vendimi i gjykatës për fatin e PD, Berisha kërcënon: Është ‘jetë a vdekje’, Rama të ketë kujdes (Paralajmëron protestën e radhës)

Sali Berisha

Ish-Kryeministri Sali Berisha paralajmëron se nëse do të kishte një vendim gjykate pro grupit të Alibeajt për fatin e Partisë Demokratike do të ketë probleme. Në një intervistë në televizionin e familjes, Berisha thotë se Edi Rama kërkon të konfiskojë opozitën dhe Partinë Demokratike dhe se do të ketë përballje “nëse tenton të marrë flamurin dhe logon e PD”.

"Nëse mendon të konfiskojë flamurin, demokratët do të reagojnë, është betejë për jetë a vdekje.   Ai do të grabisë opozitën. Do që të asgjësojë PD-në, ta kthejë atë në parti 2%. Nëse na prek flamurin atëherë unë besoj se demokratët do dinë t'i përgjigjen. Nëse mendon të konfiskojë flamurin, demokratët do të reagojnë, është betejë për jetë a vdekje. Nuk është flamur për t'u dorëzuar, është një flamur që ka përmbysur komunizmin. Nuk është flamur për t'u dorëzuar apo rrëmbyer. Një njeri që në mënyrën më të pacipë, shtyn gjyqin tre herë dhe e cakton gjyqin në datën 6 dhjetor, ditën e Samitit dhe ne do t'i përgjigjemi. Beteja për flamurin është e shenjtë. Ne kemi filluar përgjigjet”, ka thënë Berisha.

Berisha gjithashtu njoftoi edhe protestën e radhës pas asaj të 12 nëntori. Berisha tha se në dhjetor do të ketë protesta të tjera.

“ketë përsëri protesta në dhjetor. Unë mund të jem gabim. Por përballë kam Edi Ramën, ai përfaqëson çdo bandit. Unë do merrem me të. Unë njëherë, në vitin 2001 ia kam dalë me procedura ndërkombëtare. Kësaj here do ia dalë me ligje kombëtare. Unë jam i përqendruar tek Edi Rama. Pse do merrem me këto. Struktura do merret me Edi Ramën në radhë të parë. Kemi një mision si PD, që shqiptarët të votojnë të lirë”, tha ai.

Me të njëjtat akuzat për të cilat është shpallur ‘non grata’ duket se Sali Berisha po kërkon t’i kthejë reston ambasadorit të Mbretërisë së Bashkuar në vendin Tiranë. Në televizionin e familjes së tij Berisha tha se do të publikojë fakte për ambasadorin King-Smith dhe korrupsionin e tij të çmendur.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:10
Berisha vijon sulmet ndaj ambasadorit britanik: S’do i besoni veshëve nga faktet që do nxjerr për korrupsionin madhor të tij

1668460261_1666642606page.jpg

Me të njëjtat akuzat për të cilat është shpallur ‘non grata’ duket se Sali Berisha po kërkon t’i kthejë reston ambasadorit të Mbretërisë së Bashkuar në vendin Tiranë.

Në televizionin e familjes së tij Berisha tha se do të publikojë fakte për ambasadorin King-Smith dhe korrupsionin e tij të çmendur.

 “Britania e Madhe është shtet ligjor, vërtetë është marrë një masë, por ka një kanal zyrtar ligjor që detyrohesh të apelosh para se të shkosh në gjykatën tjetër. Dhe aty do shihni shkallën ekstreme të korrupsionit të tij, të paimagjinueshme. Vetëm korrupsioni e bën atë. Të akuzosh Sali Berishën për lidhje me krimin, vetëm se unë kisha akuzuar për diçka tjetër kur ajo bandë është denoncuar nga Berisha 10 herë më shumë se të gjitha denoncime te bëra nga politikanët shqiptarë. Merr çdo bandë, shiko denoncimet e mia. Ajo bëhet për korrupsion monetar, politik. Nuk do i besoni veshëve."-tha Berisha.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Berisha: 15/11/2022 20:24

  O Vellai I Karaxhixhit Po Nuk. Le Ambasador. President. Kryeminister Ne. Bot. Pa. Shar. E. Kercenuar Me. Liber. Shtepie. Po Si Nuk. Doli. Nje. Prokuror. I Zoti. Qe Ta. Fus. Brenda Kete. Njeri. Te Luajtur. Nga. Mend. E. Kokes Kete. Kriminel Kete. Mashtrus Ordiner Qe Nuk Ha Pyk

  Përgjigju
 • BIBILUSHI BULES KASAP REXHEP LEKA [ KEPI ]: 15/11/2022 08:43

  O Salhe bajga po ça lidhje ka Edi Rama me padrejtësin që ke vën ti njerëz me 7 vjeçare analfabet , injorant që i bëre ti gjukatës te plepat. E Edi Rama i drejton ktë tuf maskarenjsh ? ? ? Edi Rama po i heq kto jashqitje të kombit e ti lef si qen i tërbuar hum, hum, hum po një top të madh tum do hash o Saliu i trash.

  Përgjigju
 • Dakord: 15/11/2022 07:45

  Saliu dhe vdekja jane sinonime.

  Përgjigju
 • asolingo: 15/11/2022 06:23

  Kemi dy lloje kafshes,te egra dhe te buta.Saliu hyn ne kafshet e egra(me shume ka ngjashmeri me dhelpren).

  Përgjigju
 • Alban: 14/11/2022 21:54

  Po ky plehre vete e kerconon akoma vendimet e gjygjsorit,po kapeni dhe futeni ne burg ket spiun i milloshevicit. spaku ku eshte ka aq shume material per ket hale . qe nga lufta civile me 97 gerdeci 21 janari deri ke kompleksi partizani.ky plere komuniste duhet te ishte me kohe ne burg.

  Përgjigju
  • gucja: 15/11/2022 10:07

   kujt ja thua, pleres tjeter qe e mbron prej 9 vitesh ?

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje