Vendimi/Ja emrat e të
pastrehëve që marrin shtëpi

Vendimi/Ja emrat e të<br />pastrehëve që marrin shtëpi
Janë 515 familje të pastreha të cilat do të strehohen tek “Depot e Ushqimit të ish-repartit Ushtarak” pranë Tufinës. Një vendim i qeverisë detyron Ministrinë e Zhvillimit Urban që të ndërtojë banesa sociale që më pas do të strehohen familjet të cilat sot jetojnë në godinat e Universitetit Bujqësor dhe tek ish-Instituti i Kërkimeve Biologjike.


Redaksia Online
(A.N/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Rama ndan medaljet për vajzat e shkollës 9 vjeçare që fituan kampionatin e basketbollit: Sot Kamza i tha Tiranës një mësim

Rama ndan medaljet për vajzat e shkollës 9 vjeçare që fituan kampionatin e basketbollit: Sot Kamza i tha Tiranës një mësim