Vendoret 2023, publikohen kandidatët për këshilltarë bashkie të Alibeajt, ja emrat në Bashkitë më të mëdha (LISTA)

Vendoret 2023, publikohen kandidatët për këshilltarë bashkie të Alibeajt, ja emrat në Bashkitë më të mëdha (LISTA)

Selia e PD së Alibeajt

PD zyrtare ka depozituar në KQZ listat me kandidatë për këshilltarë bashkiak në 8 bashki të vendit.

Lista e Tiranës udhëhiqet nga Enkriketa Pandelejmoni, Gentian Muca, Irisi Beleraj, Ervin Dushku, Merlind Collaku, Zak Topuzi, Liljana Ramaco, Ervin Goxhaj dhe Dashnor Visha.

Lista e Vlorës udhëhiqet nga Gjergji Nika, Eneida Vera, Myzafer Elezi, Anila Toto, Adriatik Isufaj, Marsela Xhyheri, Blerdjan Gjipalaj, Pranvera Dalipaj, Tomorr Hoxhaj dhe Leonora Shaqiri. Lista e Shkodrës kryesohet nga Blendi Gjylbegaj, Helga Sallaku, Gjovalin Darragjati, Glorja Shllaku, Imeldi Sokoli, Anita Amuli, Fatmir Vojvoda, Steisi Cokaj, Sabri Osmani dhe Elvisa Drishti.

Disa nga emrat që kryesojnë listat e PD:

Tiranë: Enkriketa Pandelejmoni, Gentian Muca, Irisi Beleraj

Vlorë: Gjergji Nika, Eneida Vera, Myzafer Elezi

Shkodër: Blendi Gjylbegaj, Helga Sallaku, Gjovalin Darragjati

Durrës: Jonuz Myshketa, Edlira Devolli, Sami Osmani

Elbasan: Eugen Isaj, Eurora Domni, Naim Meta

Fier: Besnik Brahimaj, Suzana Rama, Endri Jaupaj

Kamëz: Munir Shehu, Mimoza Lusha, Havzi Ahmeti

Lezhë: Alfrida Marku, Rrok Lazer, Shaqe Marinaj

 

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë) Lista për këshilltarë Bashkia Tirane

 

 

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë) Lista për këshilltarë Bashkia Shkoder

 

 

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë) Lista për këshilltarë Bashkia Vlore

 

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë) Lista për këshilltarë Bashkia Durres

 

 

 

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë) Lista për këshilltarë Bashkia Elbasan

 

 

 

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë) Lista për këshilltarë Bashkia Fier

 

 

 

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë) Lista për këshilltarë Bashkia Kamëz

 

 

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë) Lista për këshilltarë Bashkia Lezhe

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë) Lista për këshilltarë Bashkia Korce

A.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Tiku: 28/03/2023 11:53

    Bravo alibeaj ke per te marr nje m.t te madh kesaj here. Vetem po ti dha Rama per te mbajt ne loje se ti vet as 100 persona si ke elektorat.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

VIDEOLAJM/ Zjarret në Kanada mbulojnë qytetin e Nju Jorkut me mjegull! Miliona njerëz thithin ajrin e rrezikshëm

VIDEOLAJM/ Zjarret në Kanada mbulojnë qytetin e Nju Jorkut me mjegull! Miliona njerëz thithin ajrin e rrezikshëm