‘Vendoret’/ Kreu i PD në Kurbin denoncon Manjën: Socialistët po kërcënojnë qytetarët, ju kanë marrë kartat për t’ju orientuar votën më 14-maj

Kreu i PD-së bë Kurbin,  Gjovalin Laska ka denoncuar socialistët se kanë abuzuar me orientimin e qytetarëve në Kurbin.

Ai pretendon se socialistët me në krye te deleguarin politik të Qarkut Lezhë Ministrin e Drejtësisë Ulsi Manja, po kërcënojnë administratën në Kurbin për të votuar kandidaten e kësaj force politike në zgjedhjet vendore të 14-majit. Denoncimi është bërë nga Kryetari i Partisë Demokratike në Kurbin Gjovalin Laska, sipas të cilit po ju merren kartat e identitetit qytetareve për ti orientuar votën me 14-maj.

“Sot dua të bëj një denoncim publik lidhur me administratën e Bashkisë Kurbin dhe ministrin e Drejtësisë. Ai ka sjellë drejtorët dhe po merr peng qytetarët e Kurbinit. Ai i dërgon te një restorant për t’i bërë presion. Në Bashkinë Kurbin kanë filluar të mbledhin, kartat për t’i orientuar për votën më 14 maj.

Edhe zyra arsimore po bën të njëjtën gjë, sepse është vegël e kryetares së Bashkisë. Kërkoj që ministria e Rendit, së bashku me gjithë arsenalin e policisë së shtetit. Në Kurbin qarkullojnë me armë dhe mjafton të jenë nën siglën e PS-së dhe mund të lëvizin të lirë. Të dashur qytetarë juve po ju blihet vota, me blerje dhe manipulim. Në këtë ditë ju duhet të jeni të qetë dhe të votoni kundër Majlinda Carës dhe kundër Ulsi Patates.

Ju me lekët e tërmetit nuk mund të talleni me Kurbinin.”- tha ai.

Në Bashkinë e Kurbinit janë në garë Majlinda Cara e Partisë Socialiste e cila kërkon një mandat të dytë në krye të kësaj njësie vendore dhe Bahar Haxhiu i koalicionit Berisha-Meta.

G.MO/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Fotorja: 06/05/2023 13:07

  Nqofse ke fakte coji ne prokurori mos be gam gam.

  Përgjigju
 • tosi: 06/05/2023 11:09

  Ky este tamam kok derr...

  Përgjigju
 • fran: 06/05/2023 11:07

  Cfar thote ky gomari...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen