Vendosi sahatë formal abonentëve,
rocedim ish punonëjsit të OSHEE

Iu kishte instaluar sahatë jofunksionalë disa aboentëve, për të shmangur regjistrimin e energjisë së shpenzuar, nis procedim penal për ish punonjësin e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike.

Kjo ka ndodhur në qytetin e Korçës dhe procedimi ka nisur për I.R, 55 vjeç, veprim që përkon me kohën kur ai ushtronte detyrën e përgjegjësit të repartit pranë OSHEE korçë.

Përveç tij , procedim penal ka nisur edhe ndaj V.ZH, 45 vjeç,  ndërkohë që është shpalura në kërkim L.N, 61 vjeç,Pasi kanë vjedhur e energjinë elektrike.


Redaksia Online
(F.T/shqiptarja.com)
 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet