Vendosen 'grerëzat' në rrugën 'Dritan Hoxha', lehtësohet lëvizja e mjeteve të transportit

Foto nga vendosja e 'grerëzave'

Bashkia e Tiranës vijon punën për të lehtësuar lëvizjen e mjeteve të transportit publik.

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka publikuar fotot nga punimet që po kryhen në rrugën “Dritan Hoxha”, në kryeqytet.

“Në dritën e diellit edhe punët duken xixë. Ekipi përfundoi vendosjen e ‘grerëzave’ të reja në rrugën ‘Dritan Hoxha’, duke e bërë më të aksesueshme për lëvizjen e mjeteve të transportit publik. Në nxitim të punëve të tjera, për zhvillimin e Tiranës”, shkruan Veliaj.

Vendosja e ‘grerëzave’ në rrugë ka lehtësuar kalimin e automjeteve duke mundësuar ndarjen e rrugës.

Foto nga rruga "Dritan Hoxha"

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Radhët e gjata në pikat e kalimit kufitar. Përgjegjësi e kujt?

Komento

Komente

 • klajdi: 18/02/2020 16:51

  PER keto budalleqe te shkon mendja o erion,,,por per pluhurin qe po na shkatarron mushkerite as nuk e can koken,,,,pluhuri largohet nga pusetat anes rruges por ato qe te thithin pluhurin kur bie shi duhet te jene 5 cm poshte nivelit te rruges ,,,qe te beje te mundur largimin e ujit bashke me pluhurin,,ne I kemi bere pusetat 5 cm mbi asphalt,,,anes pusetes asfalti te jene ne formen e hinkes qe te thithe sa me shume pluhur,,,keshtu I kane bere ne amerike ku erioni ka studiuar…//

  Përgjigju
 • Beni: 10/02/2020 22:04

  Ne c'fare vendi te europes apo ballkanit ka te tilla copa betoni ne rruge,,,hiqini se ato behen pengese per shoferet e autobuzeve qe ecin aty ,,kur duan te manovrojne,ne rast se i del dikush perpara,,biles ecja ne cep e autobuzeve eshte e gabuar,,,ne gjermani dhe shba ku kam qene vete,, nuk ka korsi per autobuze ne cep te rruges....

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kapen 15 emigrantë në Tepelenë, 3 dërgohen në spital, shfaqen probleme shëndetësore