Vetingu, konfirmohet në detyrë prokurori Erjon Imeraj

Vetingu, konfirmohet në detyrë prokurori Erjon Imeraj

Prokurori Erjon Imeraj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK ka konfirmuar në detyrë prokurorin Erjon Imeraj. Gjatë seancës dëgjimore të zhvilluar më 12 tetor, prokurori Imeraj u përball pa telashe me Komisionin, kur thuajse të gjitha gjetjet që u relatuan për të tre kriteret e rivlerësimit, pasurisë, figurës dhe profesionalizmit, ishin pozitive.

Procesi i vetingut për prokurorin Erjon Imeraj u krye nga trupa e KPK e kryesuar nga Suela Zhegu, me relator Roland Ilian dhe anëtare Etleda Çiftjan.

Erjon Imeraj e ka nisur karrierën në sistemin e drejtësisë si oficer i policisë gjyqësore në vitin 2005 me urdhër të Prokurorit të Përgjithshëm të asaj kohe. Pasi ka punuar për shtatë vjet si oficer i policisë gjyqësore në Prokurorinë e Përgjithshme, në vitin 2012 ai u emërua si prokuror në Prokurorinë e Tiranës, ku e ushtron dhe aktualisht funksionin e tij.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Berisha: Ka ministra që kanë dhënë dorëheqjen se kanë takuar McGonigal! Veliaj bëri udhëtim të fshehtë, nuk e di nëse dëshmoi (Asnjë emër apo fakt)

Berisha: Ka ministra që kanë dhënë dorëheqjen se kanë takuar McGonigal! Veliaj bëri udhëtim të fshehtë, nuk e di nëse dëshmoi (Asnjë emër apo fakt)