Nuk justifikoi pasurinë, Vettingu largon përfundimisht nga drejtësia gjyqtaren Bernina Kondi

Nuk justifikoi pasurinë, Vettingu largon përfundimisht nga drejtësia gjyqtaren Bernina Kondi

Bernina Kondi

Gjyqtarja Bernina Kondi ka dalë përfundimisht ka sistemi i drejtësisë. Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK-së për shkarkimin e gjyqtares Bernina Kondi. Ish-gjyqtarja e Apelit, kishte ankimuar vendimin e KPK-së, kërkesë e cila nuk u pranua, duke e larguar atë përfundimisht nga drejtësia.

Trupa gjyqësore e KPA përbëhej nga Natasha Mulaj kryesuese, Ina Rama relatore, Albana Shtylla, Rezarta Schuetz, Sokol Çomo anëtarë. Kondi u shkarkua nga KPK më 15 qershor 2020, për shkak të problemeve me pasurinë dhe paaftësinë për të justifikuar blerjen e dy apartamenteve.

Bernina Kondi ka mbaruar Shkollën e Magjistraturës në vitin 2004 dhe është emëruar gjyqtare në Gjykatën e Beratit. Në vitin 2011, ajo u emërua kryetare e Gjykatës së Beratit, ndërsa në vitin 2013 u dekretua si gjyqtare e Gjykatës Administrative të Tiranës.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ligji: 12/10/2022 00:04

  Iku dhe gruaja e Orangotangut Ervin Karanxha nga drejtesia. Tani te ike dhe Mantenuta e motra e Karanxhes dhe merr fund ne sistem saga e nje familje te qelbur ne drejtesi. Mallkimi i atyre qe keni bere do ju zere ju dhe femijet tuaj o kerma.

  Përgjigju
  • Darius: 14/10/2022 11:04

   Familje qelbur dhe supiune je ti që shkruan këto komente të vdekshin fëmijët ty dhe gjithë atyre që jan si ty o spiuni spiunëve komunista se nga fara juaj nuk bëhet ky vend i degjeneruar të vdekshin fëmijët ca të mban famlija

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Teuta bën 'shopping' te Kukësi, një sulmues për Edi Martinin

Teuta bën 'shopping' te Kukësi, një sulmues për Edi Martinin