POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vettingu në politikë, Ndoka: Si refuzova takimin me të inkriminuarin

Nard Ndoka, deputet i PD

Deputeti Nard Ndoka, duke diskutuar për nismën më të re të Partisë Demokratike, “Vetting për politikanët” në studion e emisionit "Repolitix" në Report Tv, tregoi një ngjarje të pazakontë. 

Teksa në studio po diskutohej për fotografitë e politikanëve me persona të inkriminuar, Ndoka tha se diçka e ngjashme i ka ndodhur edhe atij, por e ka refuzuar.

“Njëri më kërkoi pak kohë më parë të takohesha me një person, që unë e dija se ishte i inkriminuar. Dhe i thashë o zortëri të lutem me këto gjëra tani”, u shpreh Nard Ndoka në “Repolitix”. 

Fotografitë me të inkriminuar mund të jenë objekt i ligjit të Vettingut në politikë.


Lajmi kryesor:

Debati në 'Repolitix'/ 'Vettingu në politikë', çfarë rrezikojnë Rama, Basha, Meta dhe Berisha (Pasuritë)


l.q.//Shqiptarja.com
Komento