Vettingu në polici, 3 drejtues të Lartë të Policisë dhe AMP-së dalin para trupës Vlerësuese

Vettingu në polici, 3 drejtues të Lartë të Policisë dhe AMP-së dalin para trupës Vlerësuese

Duke nisur nga nesër, datë 18 dhjetor ora 09:00, do të nisin seancat publike me subjektet e vlerësimit kalimtar, të cilat që pas ndryshimeve të fundit ligjore, kryhen nga Trupa e Vlerësimit që është ngritur pranë Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore.

Ministria e Brendshme bën me dije se janë 3 drejtues të lartë të Policisë dhe AMP që do të përballen me gjetjet e Trupës Vlerësuese. Një prej tyre do të jetë Edmond Sulaj, me funksion Drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në Policinë e Shtetit. Trupa e Vlerësimit: Arben Sefaj, kryesues, Denisa Sina, relatorë dhe Suela Bulku, anëtare.

Seancat publike do të mbahen në sallën e konferencave të Ministrisë së Brendshme dhe janë të hapura për publikun e median.

'Vetëpastrimi i Policisë së Shtetit po kalon në një fazë të re. Javën e ardhshme, duke nisur nga data 18 dhjetor, ora 09:00, do të nisin seancat publike me subjektet e vlerësimit kalimtar, që pas ndryshimeve të fundit ligjore, kryhen nga Trupa e Vlerësimit që është ngritur pranë Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore.

Janë 3 drejtues të lartë të Policisë dhe AMP që do të përballen me gjetjet e Trupës Vlerësuese. Seancat publike do të mbahen në sallën e konferencave të Ministrisë së Brendshme dhe janë të hapura për publikun e median.

Për më shumë detaje ndiqni faqen zyrtare të Agjencisë:  http://www.amp.gov.al/' njofton Ministria e Brendshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kuriozi: 24/12/2023 13:51

  Po trupen vleresuese , kush e vlereson ?!? Dmth kush ja Ben vetingun trupew vleresuese, dhe me rradhe , kush vlereson ata qe I bej e vleresimin trupes vleresuese, dhe me rradhe , ?!?!

  Përgjigju
 • Anita: 18/12/2023 00:51

  Ju nuk beni asgje se i doni per votive por mos u merzisni se erdhi 2025

  Përgjigju
 • Agron: 17/12/2023 16:54

  Ju ne dallim me kohen e sali berishesh keni dicka plus se beni sikur punoni dhe jeni te ndershem ne fakt jeni njesoj ne mos me keq,por ju te ofendoni inteligjencen te pakten sala i bente pislliqet hapur dhe nuk jepte llogari.jeni bere qenie super te peshtira dhe vetem vidhni e vidhni dhe su ngopet.

  Përgjigju
 • Shkodër: 17/12/2023 13:28

  Suksese Edmond Sulaj!! Në të tre aspektet je kalues me notë maksimale!

  Përgjigju
  • Hamit: 19/12/2023 08:26

   Do jete proces i rregullt kur te kene ikur 90 % e tyre. Nuk e imagjinoni dot se cfare mostrash jane.

  • Gazepi: 17/12/2023 16:18

   Sidomos tek puna lekeve dhe e enchro-chatit je 1

 • Sondazhi i ditës:

  Besoni se miratimi i rezolutës e bën më efikase luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

SPAK identifikon autorët e tritolit tek hoteli i babait të Ervin Matës! Të pandehur Ramazan Raja, Plaurent Dervishi e Julian Meçaj

SPAK identifikon autorët e tritolit tek hoteli i babait të Ervin Matës! Të pandehur Ramazan Raja, Plaurent Dervishi e Julian Meçaj