Vettingu, Selami: Përpjekjet për  
bllokimin e reformës të dështuara

Vettingu, Selami: Përpjekjet për  <br />bllokimin e reformës të dështuara
Eduard Selami, ish-kreu i PD dhe i përjashtuari nga listat e kandidatëve për deputetë nga Lulzim Basha, ka lëshuar një mesazh të fortë në drejtim të gjithë atyre që po përpiqen të bllokojnë Reformën në Drejtësi.

Duke mos përcaktuar se kush janë bllokuesit, ndonëse e lë për ta kuptuar pasi jo më larg se sot gjyqtarët dërguan një padi të dytë në Kushtetuese kundër Vettingut, Selami thotë se do të dështojë gjithë kjo përpjekje.
selami

“Përpjekjet për të bllokuar reformën në drejtësi do të dështojnë. Koalicionit të krimit po i vjen fundi. Shqiptarët do të kenë drejtësi”, shkruan Eduard Selami në rrjetin social.

Reagimi i Selamit vjen pas padisë së dytë të gjyqtarëve për ligjin e Vettingut depozituar në Gjykatën Kushtetuese edhe pse po kjo gjykatë rrëzoi një padi po të gjyqtarëve. 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Rusia rrit mbrojtjen pranë Japonisë mes mosmarrëveshjeve të SHBA-së! Çështjet e ‘ngrira’ mes dy shteteve thellojnë krizën

Rusia rrit mbrojtjen pranë Japonisë mes mosmarrëveshjeve të SHBA-së! Çështjet e ‘ngrira’ mes dy shteteve thellojnë krizën