Vettingu/ Shtyhet sërish vendimi për gjyqtarin Edmond Islamaj

Vettingu/ Shtyhet sërish vendimi për gjyqtarin Edmond Islamaj

Edmond Islamaj

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shtyrë sërish vendimin për gjyqtarin Edmond Islamaj.

KPA e shtyu vendimin për shkak se i la kohë gjyqtarit Islamaj  që të përgatisë mbrojtjen dhe parashtrimet e tij në lidhje materialin ku analizoheshin shpenzimet e tij. Komisioni paraqiti analizën financiare ne tërësi në 18 faqe dhe analizën e shpenzimeve për udhëtimet e kryera nga Islamaj, po ashtu me 18 faqe.Seanca e radhës u caktua në datën 5 mars.

Gjyqtari Edmond Islamaj u konfirmua në detyrë nga ana e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit më 7 shtator por Komisioneri Publik e ankimoi vendimin me argumentin se nuk ishte kryer verifikim i plotë ndaj gjyqtarit.

Në seancën e Kolegjit, më 12 Nëntor të viti të kaluar Komisioneri Publik Florjan Ballhysa theksoi se ndaj gjyqtarit nuk ishte bërë verifikim sa i takon pasurive të paluajtshme dhe llogarive bankare. Ai ka thënë se çmimi i shitjes së një prone me 1 mijë metra katrorë në Kavajë është blerë nga Islamaj poshtë çmimit të referencës.(lexo ketu)

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Sonila: 01/03/2019 14:05

  Ky eshte hajdut ku i gjeten leket prinderit e tij per te bere dhurata aplartamentet genjeshtar e hajdut.

  Përgjigju
 • sapa: 12/02/2019 18:11

  Kurre ne historine e saj nuk ka qene shqiperia me kriminale se sot!Dhe nuk ka asnje shprese qe te besosh se po fillon te behet dicka!

  Përgjigju
 • erma: 12/02/2019 13:25

  ky qe blen 1000m toke ne bregdet me 1000 euro...oooooooooooooo ZOT!!! VETTING PLERE!!!

  Përgjigju
 • Teke: 12/02/2019 10:51

  Ky finok donte te behej edhe President Turp per keta hajdut ne Gj Larte I kane marre shpirtin popullit

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)