VIDEO/ 2 gola në transfertë, Lecce 'zhyt' Sampdorian në fundin e Serie A

Festa e Lecce

Sampdoria humbi sërish për javën e 15 në Serie A. Dorianët e mundën 0-2 nga Lecce, me skuadrën e Stankovic që po kalon momente të vështira në fundin e klasifikimit të Serie A. Goli i parë i ndeshjes u shënua nga Colombo në minutën 45+1, teksa Banda në minutën e 83 shënoi golin e dytë. Lecce ia del që të marrë fitoren e dytë radhazi, duke shkuar në kuotën e 15 pikëve në vendin e 15-të. Me vetëm gjashtë pikë Sampdoria mban vendin e parafundit në renditje.

VIDEO/ Fitore e vuajtur me 5 gola, Napoli mban distancën në krye të Serie A! Lecce merr tri pikë kundër Sampdorias, fiton edhe Bologna