VIDEO/ 3 gola, karton i kuq dhe tension! Burreli lë Pogradecin në Kategorinë e Dytë

VIDEO/ 3 gola, karton i kuq dhe tension! Burreli lë Pogradecin në Kategorinë e Dytë

Momenti i përplasjes mes Bubeqit dhe arbitrave

Burreli fitoi 2-1 me Pogradecin në play-out e Kategorisë së Parë. Në "Arena Egnatia" në Rrogozhinë, skuadra matjane ka përmbysur gjithçka, duke vijuar të qëndrojë në Kategorinë e Parë. Nga ana tjetër, Pogradeci i ardhur nga Kategoria e Dytë ka humbur mundësinë për t'u ngjitur një kategori më sipër, teksa do vijojë sërish në këtë ligë edhe sezonin e ri.

Sfida u hap në minutën e 41 nga Cirkovic, që kaloi në avantazh Pogradecin. Në këto momente ka pasur tension nga pankina matjane, me trajnerin Dorjan Bubeqi që u ndëshkua me karton të kuq dhe më pas iu hakërrye arbitrave. Tensioni ka qenë i madh, me stafin e Burrelit që shoqëroi për në dhomat e zhveshjes trajnerin.

Në këtë sfidë, Pogradeci humbi edhe një penallti, që mund të vuloste ndeshjen. Në 45 minutat e dyta Burreli përmbysi gjithçka me Kurbneshin në të 55 minutë nga pika e bardhë e 11 metërshit, teksa në të 71 ishte Silva Costa që i dha të drejtë matjanëve për të vijuar në të Parën.

Burreli 2-1 Pogradeci (Kurbneshi 56' (p), Silva Costa 71' / Cirkovic 41')

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas