VIDEO/ 4 gola për Europën, Frankfurt kalon Hoffenheim në Bundesligë

VIDEO/ 4 gola për Europën, Frankfurt kalon Hoffenheim në Bundesligë

Festa e Frankfurt

Në Frankfurt, vendasit e Eintracht fituan 4-2 me Hoffenheim për javën e 14 në Bundesligë. Tre herë shënuan vendasit në pjesën e parë me Sou, Muani dhe Ebimbe, ndërsa Baumgartner shkurtoi diferencën në të 38 minutë. Në pjesën e dytë miqtë e dërguan rezultarin në 3-2 me Kabak, teksa Lindstrom në të 56 minutë vulosi ndeshjen për 4-2. Me këtë tri pikësh vendasit marrin vendin e katërt në renditje.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Leverkusen fiton në transfertë me Koln, Frankfurt leksion Hoffenheim! Union Berlin i 'hap rrugën' Bayern-it


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen