VIDEO/ Amir Rrahmani shënon me Napolin

VIDEO/ Amir Rrahmani shënon me Napolin

Amir Rrahmani

Amir Rrahmani, kapiteni i Kosovës dhe mbrojtësi i Napolit ka shënuar golin e tretë në Serie A. Për raundin e 37-të, Napoli kaloi në avantazh 0-1 kundër Fiorentinës në "Artemio Franchi".

Pas vetëm tëtë minutave, mbrojtësi përfitoi nga pasimi i Politanos nga këndorja dhe me kokë e ndali sferën në rrjetë. Kështu Napoli siguroi avantazhin me golin e shqiptarit, që veçse në mbrojte bën edhe rolin e "bomberit" në sulm.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet