VIDEO/ Arsenal mund 0-1 Man. United dhe vendos rekord në PL, rikthehet në vendin e parë të renditjes

VIDEO/ Arsenal mund 0-1 Man. United dhe vendos rekord në PL, rikthehet në vendin e parë të renditjes

Festa e Trossard

Arsenali fitoi 0-1 kundër Manchester United në "Old Trafford". Djemtë e Mikel Artetas iu falën golit të Trossard në minutën e 21-të për të marrë tri pikët që i rikthejnë sërish në krye të Premier League, edhe pse kanë një ndeshje më shumë se Manchester City, me "Qytetarët" që kanë mundësinë për të kapur kreun pas ndeshjes së prapambetur kundër Tottenham.

Një javë nga fundi i Premier League, Arsenal nuk e ka fatin e sezonit vetëm në dorën e vet, teksa do duhet të fitojë ndeshjen e fundit kundër Everton dhe të shpresojë që Man City të gabojë në një nga dy ndeshjet.

Këtë të diel, djemtë e Mikel Artetas shënuan emrin në historinë e klubit me 27 fitore sezonale, si asnjëherë më parë për klubin nga Londra e Veriut.

GOLAT E NDESHJES (KLIKO)

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Augustin Palokaj: Serbia e di se nuk mund të hyjë në BE pa e njohur Kosovën

Augustin Palokaj: Serbia e di se nuk mund të hyjë në BE pa e njohur Kosovën