VIDEO/ Arsenali ngec në shtëpi, Brighton e barazon 1-1 dhe i merr kreun e Premier League

Kartoni i kuq për Declan Rice

Në Londër, Arsenali dhe Brighton barazuan 1-1 në një ndeshje me ritëm, grintë, karton të kuq dhe dy gola. Të dyja skuadrat vinin në këtë përballje pas dy fitoreve në javët e para dhe kërkonin rezultatin pozitiv. Ndeshja u zhbllokua për vendasit e Artetas me golin e Kai Havertz në minutën e 38-të, teksa deçizive ishte minuta e 49-të ku Rice la Arsenalin me një lojtar më pak për pothuajse gjithë pjesën e dytë, kjo pas ndëshkimit me kartonin e dytë të verdhë. Goli i barazimit erdhi nga Joao Pedro në minutën e 58-të. Tanimë në kuotën e shtatë pikëve pas tre javëve të para, Brighton dhe Arsenal ndajnë kreun momentalisht.

VIDEO E GOLAVE (KLIKO)

GOLAT/ Karton i kuq dhe dy gola, Arsenal barazon 1-1 me Brighton dhe humbet kreun! Evertoni i Brojës përmbyset në shtëpi, në fushë Man. City

Skandali me mbetjet toksike, sipas jush e kujt është përgjegjësia?