VIDEO/ Autogol në minutën e 92, Milan fitore 'me zemër'! Tre gola në 'San Siro', kuqezinjtë të dytët në renditje

Festa e Milan

Milan fitoi 2-1 me Fiorentinën për javën e 15 në Serie A. Kuqezinjtë i kanë bërë 'me zemër' tifozët, teksa tri pikët për kuqezinjtë u vendosën nga autogoli i Milenkovic në minutën e 90+2. Dueli nisi mirë për Milan, që shënoi me Leao vetëm pas 120 sekondave lojë. Në të 28 Barak barazoi ndeshjen, duke rikthyer frikën te kuqezinjtë. Me ritmin e shtuar, Milan vetëm në fundin e ndeshjes mori tri pikë. Autogoli i Milenkuvic në fundin e sfidës riktheu Milanin te tri pikët. Me 33 pikë Milan qëndron në vendin e dytë, teksa Fiorentina ka 19 pikë për vendin e 10-të.

VIDEO/ Milan tri pikë 'me zemër', kuqezinjtë të dytët në Serie A! Roma s'di të fitojë, Juventus mposht Lazion