VIDEO / Bashkia e Tiranës mbulohet nga flamuri i Kosovës, Veliaj: Dashni nga Tirana

Bashkia Tiranë është mbuluar e gjitha me flamurin e Kosovës. Ky veprim u bë në nder të përvjetorit të 14-të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Kryebashkiaku Erion Veliaj ka publikuar pamjet fantastike ku Bashkia mbulohet nga flamuri gjigand i Kosovës. “Dashni nga Tirana”, shkruan Veliaj.  


Lajmi kryesor:

Kosova sot 14 vjet shtet i pavarur dhe sovran! Blinken: Sovraniteti i pakthyeshëm dhe i pacenueshëm! Rama: Gëzuar! Basha: Sot demokracia më e gjallë e rajonit


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Krastë, Ministri i Mbrojtjes: Vatër serioze! Kanë shkuar 60 forca, po punohet për shuarjen