VIDEO/ Befason Lara Colturi, skiatorja kuqezi renditet e 13-ta në Kupën e Botës

VIDEO/ Befason Lara Colturi, skiatorja kuqezi renditet e 13-ta në Kupën e Botës

Lara Colturi

SLLOVENI - Skiatorja Lara Colturi është renditur e 13-ta në botë ditën e dytë të garës së Sllallomit në Kranjska Gora të Sllovenisë. Kupa e Botës për Ski u ndal këtë fundjavë në Evropë, me 17-vjeçaren italiane të natyralizuar si shqiptare që bëri mrekullinë.

Edhe pse ajo u nis nga pozicioni i 55-të dhe kushtet e vështira të motit nuk e favorizonin, Colturi që mbron ngjyrat kuqezi u rendit në vendin e 13-të në botë dhe është ndër skiatoret më premtuese.

Në lëshimin e dytë në pistë, Colturi veç pozitës së 13-të ka kapur edhe kohën e tretë më të mirë (54 sekonda e 50 të qindtat) duke bërë që Shqipëria ta gjejë veten në "Top 15". Në provën e djeshme në Sllallomin Gjigant ajo u rendit e 25-ta, po brenda 30 më të mirave në botë.

Rezultati më i mirë i Colturi ishte vitin e kaluar, kur i dha pikët e para Shqipërisë në ski, teksa në SHBA u rendit e 12-ta në botë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Java e fundit e Kuvendit, PS e opozita në limite për ndryshimet e Kodit Zgjedhor! Palët ende në diskutime

Java e fundit e Kuvendit, PS e opozita në limite për ndryshimet e Kodit Zgjedhor! Palët ende në diskutime