VIDEO/ Dejvid Kapllani 'ëngjëll dhe djall' në Kupën e Shqipërisë, Erzeni dhe Teuta 2 gola në 'Niko Dovana'

Erzeni 1-1 Teuta

Në stadiumin "Niko Dovana", Erzeni dhe Teuta barazuan 1-1 për ndeshjen e parë në raundin e 1/8 në Kupën e Shqipërisë. Në një stadium ku vendas ishin shijakasait dhe më shumë tifozë ishin të Erzenit, skuadrat prodhuan disa raste por gjetën golat vetëm në pjesën e dytë. Ka qenë pikërisht Dajvid Kapllani "ëngjëll dhe djalli" i duelit. I afruar te Erzeni pak ditë më parë pasi la Teutën, ai do shënonte gol dhe autogol. Në minutën e 81 të ndeshjes, sulmuesi do kalonte në avantazh Erzenin me një gjuajtje fluturimthi nga jashtë zonës, teksa Qirko mbeti i shtangur. Vetëm tre minuta më vonë, Kapllani do shënonte në portën e tij duke vendosur shifrat në 1-1. Në zhvillimet e një këndoreje për Teutën, goditja me kokë e Ledjo Beqjas është devijuar nga Kapllani për autogol. Gjithçka për kualifikimin pritet të vendoset në ndeshjen e kthimit në 1 shkurt.

VIDEO/ Kukësi 'nuk ndez' në Fier, Egnatia i falet një kryevepre në Korçë! Erzeni dhe Teuta barazojnë 1-1 në Kupë

A respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

GOLAT/ Cristiano Ronaldo 'si vera', shënon dopietë dhe dërgon Al Nassr në finalen e Kupës