VIDEO/ Derbi më i rëndësishëm në Brazil, viktima dhe të plagosur mes tifozëve

VIDEO/ Derbi më i rëndësishëm në Brazil, viktima dhe të plagosur mes tifozëve

Tifozët në 'Maracana'

Flamengo humbi dy ditë më parë 0-1 me Vasco de Gama në ndeshjen më të rëndësishme në futbollin brazilian. Për javën e 10-të të elitës së futbollit, ndeshja në mitikun "Maracana" në Rio de Janeiro nuk kaloi pa incidente të rënda dhe viktima. Tifozët u përleshën në stadium dhe jashtë tij, teksa një person ndërroi jetë dhe shtatë të tjerë u dërguan në spital me plagë të rënda arme.

Tifozi i identifikuar si Bruno Macedo dos Santos u ekzekutua në dalje të “Maracana”, ndersa të plagosurit janë shtruar ne spital ku po kurohen për shkak të plagëve nga armët e zjarrit.

Para se të fillonte ndeshja, disa tifozë kishin mbuluar fytyrën dhe mbanin shkopinj dhe gurë rrugës për në stadium. Policia u përpoq të ndalonte sulmet me gaz lotsjellës. Në një nga videot e shpërndara në rrjetet sociale, shihet një tifoz i plagosur dhe krejtësisht i zhveshur.

Ngjarjet më të dhunshme ndodhën në Sao Cristobal, një lagje pranë stadiumit "Maracana" ku tifozët sulmuan policinë dhe u përpoqën të shkatërronin një nga automjetet.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol