VIDEO/ Dinamo Zagreb fiton 0-2 kundër Astanës dhe i bën presion Ballkanit të Ilir Dajës

Astana 0-2 Dinamo Zagreb

Në "Astana Arena" në Kazakistan, Dinamo Zagreb fitoi 0-2 me vendasit e Astanës për xhiron e pestë të ndeshjeve në grupe. Për atë C, kroatët marrin suksesin e dytë në grup dhe shkojnë në kuotën e gjashtë pikëve. Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll 0-0, ndërsa në 45 minutat e dyta Dinamo shënoi dy herë. Vidovic kaloi miqtë në avantazh në të 48 minutë, pas një aksioni të bukur. Në të 79 minutë ishte Kaneko që shënoi golin e qetësisë. Me Viktoria Plzen të kualifikuar për më tej, Dinamo Zagreb merr vendin e dytë në grup me gjashtë pikë, ndërsa Astana dhe Ballkani kanë katër pikë.

GOLAT/ Ballkani humbet 0-1 me Plzen, Ilir Daja kthehet në 'Air Albania' pas 708 ditësh! Ernest Muçi shënon në Conference League

A respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?