VIDEO/ Dy fitore radhazi, Dortmund merr tri pikë në transfertë dhe prek zonën Champions

Festa e Dortmund

Në "Meua Arena", Mainzi vendas humbi 1-2 me Borussia Dortmund. Ndeshja nisi mirë për Mainz, që kaluan në avantazh me Lee Jae-Sung që në minutën e dytë. Pas vetëm 70 sekondash, verdhezinjtë barazuan me Ryerson. Pjesa e dytë solli dhjetë zëvendësime për skuadrat, teksa goli i fitores për Dortmund u shënua vetëm në minutën e 90+3. Në zhvillimet e një këndoreje, Reyna shënoi pas asistit të Haller. Dortmund merr fitoren e dytë radhazi dhe me 31 pikë mban vendin e katërt, teksa Mainz me 20 pikë renditet në vendin e 12-të.

VIDEO/ Dortmund fiton në minutat shtesë, ndalet E. Frankfurt! Garë e hapur për kreun

Propozimi i PS, a na duhet një reformë e re anti-korrupsion?