VIDEO/ Edhe pas fikjes së flakëve ende tym nga brendësia e plehrave në Fier! Fadromat vijojnë punën

 

Fadroma në majë të 'kodrave' me mbetje dhe tymi që vijon nga brendësia e plehrave në fushën e grumbullimit të mbetjeve në Fier. Edhe pse mbrëmjen e djeshme u arrit që flakët të fiken, plehrat vijojnë të digjen në brendësi dhe nxjerrin tym të rrezikshëm.  Autoritetet vijojnë punën.


Lajmi kryesor:

Emergjenca mjedisore në Fier, tymi toksik 'pushton' qytetin! Report Tv sjell pamjet dhe apelin e qytetarëve: U helmuam këtu! Përplasje politike prej plehrave, Basha: Katastrofë! Subashi: Penguat 2 vite investimin


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?×

Lajmi i fundit

John

Davide Pecorrellit iu zbulua 'skema e zhdukjes' krejt rastësisht, iu dogj motori i gomones! Gazetarja italiane tregon ekskluzivisht për Report Tv gjithçka ndodhi me biznesmenin italian