VIDEO/ Edon Zhegrova shënon supergolin e javës në Conference League

VIDEO/ Edon Zhegrova shënon supergolin e javës në Conference League

Goli i Zhegrovës


Në Graz të Austrisë, Sturm u mund 0-3 nga Lille për ndeshjen e parë në fazën e 1/8 të Conference League. Francezët shënuan dopietë me David, teksa Edon Zhegrova u kujdes të linte gjurmë në minutën e 71. Me një gjuajtje-kros, sulmuesi anësor i Kosovës ia ndali sferën në rrjetë portierit Jaros për golin më të bukur të javës. Me tre gola "në xhep" Lille pret javën që vjen Sturmin.

VIDEO E GOLIT NGA ZHEGROVA


Lajmi kryesor:

Conference League/ Ajax dhe Aston Villa paqe në Amsterdam, Enea Jorgji akordon dy kartona të kuq! Supergol nga Zhegrova


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Nga mbreti Charles tek Zelensky e Meloni, takimet e Ramës në samitin me liderët e BE në Londër

FOTOLAJM/ Nga mbreti Charles tek Zelensky e Meloni, takimet e Ramës në samitin me liderët e BE në Londër