VIDEO/ Egnatia me hap kampioni, fiton 0-2 me Vllazninë në Shkodër! Teuta dhe Kukësi paqe pa gola

Egnatia fitoi 0-2 me Vllazninë në “Loro Boricci”, me ndeshjen që vlente për javën e gjashtë në Superligë. Dueli i Shkodrës foli për miqtë e Edlir Tetovës, teksa vendasit i dhanë një asist me kartonin e kuq të Dragoshit pas vetëm 17 minutave lojë. Tanimë rrogozhinasit shkëputen të vetëm në krye të renditjes.

Në Shkodër pritej një prezencë më e madhe tifozësh, me ndeshjen që nisi “malore” për Vllazninë. Për shkak të një ndërhyrje të gabuar, Redon Dragoshi u ndëshkua me karton të kuq duke lënë ekipin e Memellit me një lojtar më pak.

Do duhej minuta e 49-të që Egnatia të shënonte golin e parë. Iskanderli me një diagonale nga brenda zonës e ndali topin në rrjetën e Mehidrit. Me Vllazninë që doli në sulm, ishte një gabim i rëndë i Stojanovic që i dorëzoi topin Fernandos, me këtë të fundit që asistoi për Duameman, që shënoi për 0-2 në fundin e ndeshjes.

Me 13 pikë, Egnatia merr e vetme vendin e parë, tre pikë më shumë se Tirana që ka një ndeshje më pak. Vllaznia me tetë pikë mban vendin e katërt në kohë reale. 

Në ndeshjet e tjera, Erzeni humbi 0-1 me Skënderbeun, teksa Teuta dhe Kukësi barazuan 0-0 në "Niko Dovana". Të enjte në 15:00 luhet Laçi - Dinamo për t'i dhënë fund kësaj jave. Kujtojmë se kryendeshja e javës së gjashtë mes Partizanit dhe Tiranës u shty për në 19 tetor.

Renditja:

SI.E./S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Përshkoi 260 km nga Prishtina për 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, Erzen Zyberaj merr medalje nga Bashkia e Tiranës

Përshkoi 260 km nga Prishtina për 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, Erzen Zyberaj merr medalje nga Bashkia e Tiranës