VIDEO/ Egnatia shumë e fortë për Laçin, Duro fiton kundër ish-skuadrës

VIDEO/ Egnatia shumë e fortë për Laçin, Duro fiton kundër ish-skuadrës

Festa e Egnatias

Në Rrogozhinë, Egnatia ia doli të fitojë 2-0 me Laçin, për javën e 12-të në Superligë. Vendasit e Shpëtim Duros u treguan më të saktë në 90 minuta, duke marrë tri pikë me peshë që i afrojnë me zonën evropiane. Ndeshja u zhbllokua me golin e Agbekpornu në minutën e 64, teksa në fundin e duelit ishte Fernando që pasi mori një top të bukur nuk e pati të vështirë të kalonte Dajsinanin. Egnatia me 18 pikë renditet në vendin e katërt, teksa Laçi mban pozitën e shtatë me 14 pikë.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Vllaznia dhe Tirana bëjnë paqe, 'Klasikja' mbyllet në barazim! Egnatia fiton me Laçin, Kukësi i falet një autogoli me Kastriotin


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Të enjten mocion me debat për “McGonigal”, grupimi i Berishës kërkon heqjen e limitit kohor

Të enjten mocion me debat për “McGonigal”, grupimi i Berishës kërkon heqjen e limitit kohor