VIDEO/ Ekipi i Serbisë mbërrin në Gjermani me siguri të lartë, shqiptarët kalojnë pranë me këngë patriotike

VIDEO/ Ekipi i Serbisë mbërrin në Gjermani me siguri të lartë, shqiptarët kalojnë pranë me këngë patriotike

Ekipi serb në hotel

Thuajse të gjitha skuadrat pjesëmarrëse në Euro 2024 janë tanimë në Gjermani, në pritje të nisjes së Europianit 2024 që merr jetë pas dy ditësh. Edhe kombëtarja serbe ka mbërritur në kampin e saj stërvitor, ku duket se është në kushte të forta sigurie.

Në Augsburg, qytetin me 350 mijë banorë ku Serbia ka zgjedhur të qëndrojë, nuk mund të mungonin as shqiptarët. Në një video të shpërndarë në kanalet e komunikimit, duket një makinë e cila në sfond kishte vendosur këngë patriotike shqiptare dhe kalon rrugën para hotelit ku ishte ekipi serb.

Në Euro 2024 Serbia bën pjesë në Grupin C, me Anglinë, Danimarkën dhe Slloveninë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Plani i Zhvillimit Profesional të Mësuesve, Manastirliu: Sistem i ri i karrierës, mbështetje për mësuesit që në vitet e para, dyfishohet pagesa për kualifikim

Plani i Zhvillimit Profesional të Mësuesve, Manastirliu: Sistem i ri i karrierës, mbështetje për mësuesit që në vitet e para, dyfishohet pagesa për kualifikim