VIDEO/ Ekuadori ndihet i vjedhur, i anullohet goli kundër Holandës në Kupën e Botës

VIDEO/ Ekuadori ndihet i vjedhur, i anullohet goli kundër Holandës në Kupën e Botës

Holanda

Holandë 1-0 Ekuador. Mbyllet pjesa e parë me avantazhin e holandezëve. Në shtesën e pjesës së parë Ekuadori gjeti golin me Estupinian. Anësori ngriti flamurin për pozicion jashtë loje, megjithëse lojtari nuk mori pjesë në aksion. Më shumë se pozicion jashtë lojë, goli u anullua për pengim të pamjes ndaj portierit.

 


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ Holanda ndalet dhe shtyn kualifikimin, 2 gola në përballjen me Ekuadorin! Katari zyrtarisht nuk kalon fazën e grupeve (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto