Video/ Era e fortë 'shkul' pemët në Librazhd, dëme në disa biznese

Reshjet e dendura të shiut dhe era e fortë janë ende prezente në Shqipëri edhe pas motit ekstrem të disa ditëve më parë.

Së fundmi, era e fortë ka "goditur" qytetin e Librazhdit, duke shkaktuar dëme të shumta. 

Pamjet e siguruara nga Report Tv pasqyrojnë situatën në një nga lokalet në Librazhd, ku ambientet e jashtme janë dëmtuar si pasojë e pemevë të  thyera nga era.

Pemët e rëna në oborrin e lokalit kanë dëmtuar tendat, portën, tavolinat dhe karriget e biznesit.

 


Lajmi kryesor:

Reshjet/ Shembje masive gurësh në aksin Fushë Arrëz–Mirditë dhe në rugën e Arbrit! Era thyen pemët në Librazhd, dëme në disa biznese


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Zjarr në baraket e romëve në zonën e ish-qytetit të Nxënësve në Tiranë

Zjarr në baraket e romëve në zonën e ish-qytetit të Nxënësve në Tiranë