VIDEO/ Ernest Muçi 'magjik' në Angli, vjedh topin dhe shënon supergol kundër Aston Villas

VIDEO/ Ernest Muçi 'magjik' në Angli, vjedh topin dhe shënon supergol kundër Aston Villas

Goli i Muçit


Ernest Muçi ka shënuar në grupet e Conference League. Në grupin E Aston Villa dhe Legia e Varshavës po barazojnë 1-1 në Birmingham. Diaby kaloi vendasit në epërsi, ndërsa në minutën e 20-të Muçi barazoi shifrat. Sulmuesi i Kombëtares rrëmbeu një top dhe pas një perle nga jashtë zone shtangu portierin dhe tifozët. 22-vjeçari vijon formën e shkëlqyer duke gjetur golin e nëntë sezonal.

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Ballkani humbet 0-1 me Plzen, Ilir Daja kthehet në 'Air Albania' pas 708 ditësh! Ernest Muçi shënon në Conference League


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Ministri i Mbrojtjes i Izraelit: Konfrontimi me Iranin nuk ka përfunduar ende

Ministri i Mbrojtjes i Izraelit: Konfrontimi me Iranin nuk ka përfunduar ende