VIDEO/ Ernest Muçi 'trullos' mbrojtësit, dopietë në Conference League

VIDEO/ Ernest Muçi 'trullos' mbrojtësit, dopietë në Conference League

Ernest Muçi kundër Aston Villa-s

Legia e Varshavës kryeson 3-2 ndaj Aston Villës në Conference League. Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Ernest Muçi ka shënuar dopietë në këtë duel. Pas golit të parë në minutën e 26-të, shqiptari ka ndëshkuar sërish Emiliano Martinez në minutën e 51-të. Pas pasimit të Gual, Muçi ka befasuar mbrojtësit dhe me një të majtë ka bërë që portieri kampion bote argjentinas mos ndalë gjuajtje e tij.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ E gjithë Varshava shqipton emrin e tij, Ernest Muçi shënon dopietë në Conference League! Ndëshkon dy herë kampionin e botës


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Beleri në gjyq: Më privuat betimin, SPAK do të më dënojë për sa kohë i duhet Ramës! Gjyqtari: Kërkesat e rrëzuara mund t'i ankimoni

Beleri në gjyq: Më privuat betimin, SPAK do të më dënojë për sa kohë i duhet Ramës! Gjyqtari: Kërkesat e rrëzuara mund t'i ankimoni