VIDEO/ Fëmija i periferisë që u bë idhull, tifozët e PSG-së nderojnë Kylian Mbappe në ndeshjen e fundit! Ai shënon

VIDEO/ Fëmija i periferisë që u bë idhull, tifozët e PSG-së nderojnë Kylian Mbappe në ndeshjen e fundit! Ai shënon

Koreografia në nderim të Mbappe

Pas gjashtë sezonesh me PSG-në, Kylian Mbappe ka vendosur mos rinovojë me klubin e vendlindjes dhe të largohet i lirë, me gjasë drejt Real Madrid. Djaloshi i lindur në periferinë e Parisit u bë idhulli i miliona tifozëve të PSG-së me këta të fundit që e kanë nderuar në duelin e fundit zhvilluar kundër Toulosue në "Parkun e Princave" këtë të diel.

Ishte viti 2018 kur PSG shpenzoi 180 milionë euro dhe afroi nga Monaco një nga yjet e futbollit botëror. Në këtë kohë Mbappe ka luajtur për 307 ndeshje me fanellën e PSG-së në të gjitha kompeticionet, duke shënuar 256 gola dhe asistuar 108 herë, e duke u ndëshkuar 43 herë me karton të verdhë dhe tre herë me të kuq.

Në gjashtë vite ai fitoi 14 trofe me PSG-në, gjashtë nga të cilat në Ligue I, pa mundur të ketë sukses në Evropë. Dashuria e tifozëve u pa sot, me ultrasit që shpalosën një portret në nderim të tij, duke mos harruar ta falenderojnë për kontributin e madh që Mbappe ka dhënë për klubin.

Si gjithmonë Mbappe është special, duke shënuar edhe në ndeshjen e fundit.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Nesër Kroaci-Shqipëri, tifozët optimistë: Rezultati 0-3, presim maksimumin nga Hysaj

Euro 2024/ Nesër Kroaci-Shqipëri, tifozët optimistë: Rezultati 0-3, presim maksimumin nga Hysaj