VIDEOLAJM/ Futboll në fushën me baltë, përmbytjet në Itali s'e ndalin pasionin e fëmijëve

Italia dhe konkretisht rajoni i Emillia-Romagna në Bolonja ndodhet sot në ditën e gjashtë të emergjencës së motit të keq që deri më tani ka shkaktuar 14 viktima, por kjo fatkeqësi do përballohet dhe shenjat i jep futbolli.

Edhe pse në ditë kaq të vështira disa fëmijë janë bërë bashkë për të luajtur në një fushë të improvizuar.

Siç duket edhe në video ato janë bërë me shumë baltë, por pasioni për lojën më të dashur në botë i bën të mos ndalen për asgjë.

Ne.k./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren