VIDEO/ Girona fut në telashe Bilbaon, Athletic mbetet jashtë Europës

Ath. Bilbao 2-3 Girona

Athletic Bilbao humbi 2-3 me Gironan në shtëpi, ndeshje e vlefshme për javën e 23-të në La Liga. Ndeshja në 'San Mames' nisi me golin e Garcia në minutën e katërt, për epërsinë e miqve. Kur pritej reagimi i Bilbaos, Girona shënoi edhe golin e dytë në minutën e 19-të. Katalanasit detyruan de Marcon të shënonte autorgol. Dueli u hap në minutën e 35 nga Berchiche. Fundi i pjesës së parë (45+1) solli edhe golin e tretë për Gironan. Në 45 minutat e dyta Bilbao u kujtua vonë për golin e dytë, teksa Garcia në të 89 vulosi ndeshjen në 2-3. Athletic Bilbao me 32 pikë mbetet në vendin e 7-të, teksa Girona me 30 pikë në vendin e 10-të.

VIDEO/ Barcelona 'nuk ndez' në transfertë, mposhtet nga Almeria! 5 gola në 'San Mames', humbet Bilbao

A respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

'Frontline'/ Lita: Influencër të lidhur me Metën e Kryemadhin janë kontrolluar nga BKH! S’justifikojnë shtëpinë! Bregu: Dosja CEZ-DIA e mbyllur