VIDEO/ Gjithë stadiumi bërtet emrin e tij, Ernest Muçi shënon golin e katërt në Poloni

VIDEO/ Gjithë stadiumi bërtet emrin e tij, Ernest Muçi shënon golin e katërt në Poloni

Ernest Muçi

Ernest Muçi shënoi golin e katërt në ligën elitare të futbollit në Poloni. Në Varshavë, Legia po barazon 2-2 kundër Uarta Poznan për javën e 16-të të sezonit. Goli i dytë për vendasit u shënua nga 22-vjeçari i kombëtares shqiptare, që e nisi ndeshjen nga minuta e parë.

Prikryl dhe Eppel shënuan dy gola për miqtë, teksa Joseu shkurtoi për Legian me penallti. Në pjesën e dytë, konkretisht në të 63 minutë Ernest Muçi përfitoi nga pasimi i Kaputskas dhe me një devijim fin e dërgoi sferën pas krahëve të Lis, për realizimin e katërt sezonal në kampionat.

Pas Uzunit, Cikalleshit dhe Seferit, kjo fundjavë çon edhe Muçin te goli.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku