VIDEO/ Gjithë stadiumi bërtet emrin e tij, Ernest Muçi shënon golin e katërt në Poloni

Ernest Muçi

Ernest Muçi shënoi golin e katërt në ligën elitare të futbollit në Poloni. Në Varshavë, Legia po barazon 2-2 kundër Uarta Poznan për javën e 16-të të sezonit. Goli i dytë për vendasit u shënua nga 22-vjeçari i kombëtares shqiptare, që e nisi ndeshjen nga minuta e parë.

Prikryl dhe Eppel shënuan dy gola për miqtë, teksa Joseu shkurtoi për Legian me penallti. Në pjesën e dytë, konkretisht në të 63 minutë Ernest Muçi përfitoi nga pasimi i Kaputskas dhe me një devijim fin e dërgoi sferën pas krahëve të Lis, për realizimin e katërt sezonal në kampionat.

Pas Uzunit, Cikalleshit dhe Seferit, kjo fundjavë çon edhe Muçin te goli.

A duhet prokurorëve të SPAK-ut t'u jepet e drejta e rikandidimit?

×

Mero Baze: Mbi përballjen e socialistëve me drejtësinë dhe nevoja për administratën e Shqipërisë në BE