VIDEO/ Gol në minutën e fundit, përleshje masive mes futbollistëve në River Plate - Boca! 7 kartona të kuq

VIDEO/ Gol në minutën e fundit, përleshje masive mes futbollistëve në River Plate - Boca! 7 kartona të kuq

Përplasja mes futbollistëve

BUENOS AIRES - Superklasikja e futbollit argjentinas mes River Plate dhe Boca Juniors përfundoi me fitoren e vendasve 1-0. Në stadiumin "Monumental" në Buenos Aires, vendosi goli i Miguel Borja në minutën e 90+3 të ndeshjes nga pika e bardhë e penalltisë.

Kaq ka mjaftuar që situata në fushë për minutat e mbetura të dilte nga kontrolli, me arbitrin Herrera që nxori nga xhepi shtatë herë kartonin e kuq. Miqtë kontenstuan vendimin, me arbitrin që nuk u konsultua me VAR.

Pas minutës së 90+12, kjo për shkak të kohës shtesë, futbollistët e të dyja skuadrave u përleshën masivisht mes tyre. Tre nga vendasit dhe katër nga futbollistët miq dolën me karton të kuq, ndërsa nuk munguan as lojtarët e stolit.

Përleshje edhe në tribuna, teksa dhuna ka shfaqur edhe sende të forta në fushë. Në fund vendasit sigurojnë tri pikë, teksa pamjet e përleshjeve po bëjnë xhiron e medieve.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri të Kosovës, Haklaj në ‘Repolitix’: ‘Ushtria’ serbe synonte spastrimin etnik

Vrasja e policit në veri të Kosovës, Haklaj në ‘Repolitix’: ‘Ushtria’ serbe synonte spastrimin etnik