VIDEO/ Gol spektakolar nga Rey Manaj, futet në fundin e lojës dhe i jep tri pikë skuadrës së tij

Rey Manaj

Sivasspor fitoi 1-2 me Alanyaspor në transfertë, ndeshje kjo e vefshme për javën e 10-të në Superligën turke të futbollit. Tri pikët Sivasspor-it ia dha Rey Manaj, sulmuesi i Kombëtares.

I futur në fushë në minutën e 79-të në vend të Koita, Manaj shkundi rrjetën në minutën e shtatë shtesë të ndeshjes. Pasimi i Bassan bëri që Manaj mos mendohej dy herë dhe të godiste nga hyrja e zonës, për ta ndalur sferën në rrjetë.

Ky është goli i dytë për Rey Manaj në tetë ndeshjet e këtij sezoni, me shqiptarin që ka qëndruar gjatë jashtë për shkak të një lëndimi. Sivasspor merr kështu tri pikë me përmbysje, teksa pas golit të Aksoy, përmbysi me Kvet dhe Manaj në fundin e ndeshjes.

Si i vlerësoni potestat e dhunshme të Rithemelimit tek Bashkia?