VIDEO/ 'Hyp se të vrava, zdryp se të vrava', moderatori amerikan flet shqip! Dua Lipa kalon me sukses 'testin'

VIDEO/ 'Hyp se të vrava, zdryp se të vrava', moderatori amerikan flet shqip! Dua Lipa kalon me sukses 'testin'

Dua Lioa dhe Jimmy Kimmel

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa është një ndër ambasadoret më të mira që ka vendi ynë në arenën ndërkombëtare.

Së fundmi, Dua ka qenë e ftuar në Jimmy Kimmel Live. Një rrjet po qarkullon një moment shumë interesant mes këngëtares shqiptare dhe moderatorit Jimmy Kimmel, i cili ka folur shqip.

Jimmy Kimmel ka lexuar disa shprehje frazeologjike në shqip dhe i ka kërkuar Dua që t’i shpjegojë kuptimin e tyre.

Padyshim që ylli i popit e kaloi me sukses këtë sfidë, duke treguar se është një njohëse shumë e mirë e gjuhës shqipe, ndonëse ka emigruar nga Kosova që kur ishte e vogël.

Shprehjet si “i ka bërë rrush e kumbulla”, “hyp se të vrava, zdryp se të vrava”, “ka një dërrasë mangut’, Jimmy Kimmel i ka thënë në gjuhën shqipe që e ka surprziuar jo pak bukuroshen shqiptare.

 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?



×

Lajmi i fundit

Durrës, ia rrëmbyen gjyshërit, mamaja merr 3 vjeçarin, falenderon policinë

Durrës, ia rrëmbyen gjyshërit, mamaja merr 3 vjeçarin, falenderon policinë