VIDEO/ I gjithë qyteti në rrugë, si u pritën futbollistët e Egnatias nga tifozët! 'Hirushja' fitoi Kupën e Shqipërisë

VIDEO/ I gjithë qyteti në rrugë, si u pritën futbollistët e Egnatias nga tifozët! 'Hirushja' fitoi Kupën e Shqipërisë

Egnatia me trofeun e Kupës dhe tifozët

Egnatia fitoi 1-0 me Tiranën në finalen e Kupës së Shqipërisë. Dueli i zhvilluar këtë të enjte në "Elbasan Arena" u vendos nga goli i Jackson me penallti në të 114 minutë, me trofeun që shkoi për rrogozhinasit.

Për herë të parë në histori, Egnatia ia del të fitojë një tofe madhor, duke mbyllur një sezon fantastik. Veç Kupës, skuadra e drejtuar nga Edlir Tetova e përfundoi sezonin e rregullt në vendin e tretë, teksa do marrë pjesë në kualifikueset e Conference League.

Menjëherë pas suksesit të djeshëm, skuadra e Egnatias u kthye në Rrogozhinë, aty ku shumë tifozë kishin dalë të rrugë për të pritur ekipin dhe festuar këtë trofe. Me këngë dhe flakadanë jeshil, tifozët i rezervuan një pritje të ngrohtë futbollistëve të tyre.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    U shkon mbi 600 mijë në muaj, a duhen rritur pagat e Kushtetueses?×

Lajmi i fundit

Të ardhurat nga Tik-Tok, Instagram, Booking dhe dëmshpërblimet e përmuajshme për të larguarit nga puna do tatohen nga 13 deri 23%

Të ardhurat nga Tik-Tok, Instagram, Booking dhe dëmshpërblimet e përmuajshme për të larguarit nga puna do tatohen nga 13 deri 23%