VIDEO/ Juventus një dështim, mundet 4-3 nga Benfica dhe eleminohet nga Champions

VIDEO/ Juventus një dështim, mundet 4-3 nga Benfica dhe eleminohet nga Champions

Festa e Benfica

Champions League ka zhvilluar tetë duelet e para për raundin e pestë në grupe. Rezultate surprizë mbrëmjen e së martës, me Juventus që ka humbur 4-3 me Benficën në Portugali, duke dalë nga gara për të kaluar në fazën me eleminim të Champions. PSG fitoi 7-2 me Macabi Haifa, duke qenë në krye të grupit me Benfica, me dy skuadrat që kalojnë më tej.

Benfica 4 - 3 Juventus (Silva 17', Joao Mario 28' (p), Rafa Silva 35', 51' / Vlahovic 22', Milik 77', McKennie 79')

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Juventus s'e njeh turpin, bardhezinjtë eleminohen nga Champions League! Milan poker në Zagreb, PSG luan 'tenis'! Real Madrid zhgënjen por kualifikohet


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku sërish me probleme shëndetësore, shtrohet në spital në Romë

Papa Françesku sërish me probleme shëndetësore, shtrohet në spital në Romë